Етилвінілацетат -ЕВА

Серед сучасних полімерів особливе місце займає матеріал EVA (етиленвінілацетати). Це екологічно чистий високоефективний спінений каучук — композиційний полімерний матеріал, що відноситься до полиолефинам.
Володіє наступними характеристиками:
— надзвичайна легкість – він в 4 рази легший, ніж ПВХ;
— матеріал eva ортопедичний, що означає — для нього характерні еластичність, пружність, гнучкість;
— прекрасна амортизація;
— висока зносостійкість;
— диэлектричность;
— стійкість до впливу хімічних речовин (масел, розчинників);
— гігієнічність (стійкий до впливу бактерій і грибків);
— не викликає алергії, що дозволяє застосовувати його у всіх видах ортопедії.

Етиленвінілацетат — це речовина відноситься до полиолефинам, виходить в результаті кополімеризації етилену і мономера вінілацетату.
Групи ацетоксі розподіляються в этиленовой групі довільно. Зміст вінілацетату визначає механічні властивості сополімеру, а також його тип (еластомер або термопласт). Найчастіше використовують ЕВА з 10-50 % вмістом вінілацетату. При 100 % вінілацетату виходить полівінілацетат (PVAC). З-за високого вмісту вінілу етиленвінілацетат набуває високу стійкість до масел, розчинників, озону і високій температурі. Сополімери з низьким вмістом ацетату володіють властивостями, близькими до властивостей поліетилену низької щільності. До того ж властивості кополімерів этиленвинилацетата залежать від утворення бічних ланцюжків і молекулярної маси.
Етиленвінілацетат легкий і пружний матеріал, що володіє хорошими амортизуючими властивостями, перевершує поліетилен з прозорості та еластичності при низьких температур, володіє підвищеною адгезією до різних матеріалів.
Спосіб переробки і область застосування:
екструзія: плівки, листи, шланги, кабельна оболонка;
лиття під тиском: взуттєва підошва, іграшки, ізомати;
виробництво клеїв — розплавів (т. зв. термоклеев).

По своїй суті етиленвінілацетат (ЕВА) — це поліолефін, що отримується в результаті кополімеризації етилену і мономера вінілацетату. ЕВА — це легкий і пружний матеріал, що володіє хорошими амортизуючими властивостями. Завдяки високому вмісту вінілу, етиленвінілацетат набуває високу стійкість до дії розчинників, масел, озону і високої температури. Етиленвінілацетат більш еластичний і прозорий, ніж поліетилен. Крім того, ЕВА характеризується підвищеною адгезією до інших матеріалів.

Область застосування этиленвинилацетата:

взуттєва промисловість;упаковка, контейнери харчові, кришки;

гнучкі іграшки;
гнучкі медичні приналежності;
медицина;
гнучкі фітинги;
противовибрационные прокладки;
різні технічні вироби...

Також варто відзначити, що сополімер ЕВА знайшов широке застосування і в приготуванні компаундів з іншими полімерами, наприклад, каучуком, ПВХ або поліетиленом, а також сумішей з наповнювачами і добавками.
Даний матеріал у вигляді водної дисперсії знайшов широке застосування як плівкоутворювач у водно-дисперсійних фарбах. Висушена спеціальним чином водна дисперсія этиленвинилацетата — редиспергируемый порошок, широко застосовується при виробництві сухих будівельних сумішей.

Post Tagged with