Корисне

Гумове взуття ( чоботи , напівчоботи , калоші ) — дуже добре забезпечує захист ніг від вологи і води , а також від агресивних рідин, володіє хорошими діелектричними властивостями , а значить — просто незамінна при роботі у вологих умовах і т. д.
Конструктивно захисне гумове взуття поділяється за двома типами:
1. Надягають безпосередньо на ногу ( чоботи гумові ).
2. Надягається поверх черевиків , валянок ( калоші ).

Для того , щоб гумове взуття добре носилася , необхідно забезпечити найбільш правильні умови її зберігання та експлуатації. Взуття потрібно зберігати в місцях, добре захищених від прямих сонячних променів — це дозволить убезпечити від утворення тріщин. Щоденний догляд полягає в очищенні гуми від забруднень і своєчасної просушування внутрішньої поверхні взуття.
Сушити гумове взуття бажано при температурі не вище +40 , при цьому не поміщаючи її на обігрівальні прилади і далеко від відкритого вогню.
Іноді , для збільшення терміну носкості — потрібна ганчірочка і кілька крапель гліцерину. Щоб уникнути надмірної деформації і передчасного зносу , калоші за розмірами та формою повинні відповідати формі і розмірам валянок , на які вони надягають.

Спецвзуття виготовляється з полівінілхлориду ( гуми ) і текстильних матеріалів різними способами склеювання , штампування , формування , лиття під високим тиском. Конструктивно взуття складається з зовнішніх , внутрішніх і різних проміжних деталей. Зовнішні деталі складають облицювання верху і частково підошви взуття. Від характеристик зовнішніх деталей залежить водостійкість взуття та її експлуатаційні властивості , а також зовнішній вигляд. Внутрішні деталі ( підкладка та устілка ), що виготовляються в основному з текстильних матеріалів , створюють каркас гумового взуття. Проміжні деталі частково збільшують міцність з'єднань зовнішніх із внутрішніми деталями і збільшують стійкість форми і теплозахисні властивості.

Кілька порад як продовжити термін служби взуття і як довше зберегти нове взуття. Неприємний запах можна усунути за допомогою перекису водню , протерши зсередини змоченою ваткою , або розчином марганцівки. Для повної дезінфекції взуття застосовують формалін , взуття зсередини протирають ганчіркою , змоченою формаліном , поміщають в пакет зав'язують і залишають на добу. Потім виймають і провітрюють.
Цікавий факт: Компанія Nokia ще до початку виробництва стільникових телефонів — була дуже відомим виробником гумових чобіт.

Таблиця для перекладу
розмірів взуття з штихмассовой системи
в метричну.