Полівінілхлорид ПВХ

Полівінілхлорид (ПВХ, поліхлорвініл, вініл, вестолит, хосталит, виннол, корвик, сикрон, джеон, ниппеон, сумилит, луковил, хелвик, норвик та ін) — безбарвна, прозора пластмаса, термопластичний полімер вінілхлориду. Відрізняється хімічною стійкістю до лугів, мінеральних масел, багатьом кислот і розчинників. Не горить на повітрі, але має малу морозостійкістю (-15 °C). Нагревостойкость: +65 °C.
Хімічна формула: [-CH2-CHCl-]n.Міжнародне позначення — PVC.

Застосовується для електроізоляції проводів і кабелів, виробництва листів, труб (переважно хлорований полівінілхлорид), плівки, плівки для натяжних стель, штучних шкір, полівінілхлоридного волокна, пенополивинилхлорида, лінолеуму, взуттєвих пластикатов, меблевої кромки і т. д. Також застосовується для виробництва грамплатівок (т. зв. вінілових), профілів для виготовлення вікон і дверей. Полівінілхлорид використовують як ущільнювач у побутових холодильниках, замість відносно складних механічних затворів. Це дало можливість застосувати магнітні затвори у вигляді намагнічених еластичних вставок, які розміщені в балоні ущільнювача.
Також знаходить широке застосування в піротехніці як донор хлору, необхідного для створення кольорових вогнів. Широко застосовується в рекламі: для оформлення вітрин магазинів і торгових точок, створення рекламних банерів і плакатів. Служить сировиною для виробництва різного роду продукції від грамплатівок і плакатів до наклейок. Шаром ПВХ покрита металева сітка восьмикутника, де проводять змагання з MMA. З ПВХ також роблять презервативи для людей з алергією на латекс.

Полівінілхлорид (ПВХ) — це матеріал, що відноситься до групи термопластів (Термопласти — це пластмаси, які після формування виробу зберігають здатність до повторної переробки). Чистий ПВХ на 43% складається з етилену (продукту нафтохімії) і на 57% із зв'язаного хлору, одержуваного з повареної солі. ПВХ виділяється у вигляді порошку. Для виробництва віконних профілів, в порошкоподібний ПВХ додають стабілізатори, модифікатори, пігменти і допоміжні добавки. Ці компоненти роблять вплив на такі властивості віконних профілів, як світлостійкість, стійкість проти атмосферних дій, колірний відтінок, якість поверхні, зварюваність. Як стабілізатори головним чином використовується свинець, який знаходиться в ПВХ в зв'язаному, біологічно пасивному стані.Для підвищення ударної в'язкості (ударна в'язкість — це здатність матеріалу поглинати механічну енергію в процесі деформації і руйнування під дією ударного навантаження) в полімерні матеріали, що йдуть на виготовлення системних профілів, додають модифікатори, які підвищують міцність віконних деталей при їх обробці. Тому іноді ПВХ, що використовується для виготовлення віконних профілів, називають модифікованим. ПВХ є важкозаймистим і самогасящимся матеріалом. Він стійкий до дії лугів, кислот, вапна, а також до атмосферних впливів.

Post Tagged with