резиновая обувь оптом


Під час першої експедиції Колумба в америку її учасники побачили у місцевих індіанців округлі кулі - які підскакували зовсім як живі. Зацікавившись цим небаченим для них предметом і грою - вони з подивом дізналися, що матеріал, з якого був зроблений цей предмет вважається священним, і використовується в різних цілях. Сльози дерева - "Каа-го-чу" вони називали його. У індіанців ацтеків і майя практикувалася релігійна церемонія проходившея у вигляді спортивних змагань. У грі можуть брати участь тільки представники багатих і аристократичних сімей, гра велася два на два, і вона нагадувала одночасно футбол і баскетбол - але гравці не могли стосуватися каучукового кулі ні руками, ні стопами ніг, а могли тільки стегнами, плечима або сідницями. Перемагала саме та команда - яка зуміла закинути м'яч у кільце з каменю, яке було прикріплено до стіни храму. Після гри переможені в урочистій обстановці дуже урочисто відрізали переможцям голову використовуючи кременеві ножі тим самим надаючи їх у жертву Кетцалькоатля. Незважаючи на таке дивне і сумнівне протиріччя, індіанці в піддавки не грали, гра була сувора, рубання один одного, із застосуванням численних силових прийомів і засобів. Захисні обладунки всіх гравців віддалено нагадували сучасну захист гравців в американський футбол.

резина каучук

Перемогли просто плакали від щастя, а переможені рвали на собі волосся і плакали від горя, що вони втратили найвищої честі стати жертвами верховного божества, і завдяки цьому збільшити урожай кукурудзи на своїх полях, кількість стад голих м'ясних собачок і навіть підняти рівень плодючості ацтекських жінок. З усіх голів переможців стооружали піраміду в головному місті Теночтітлані. Піраміди досягали і тридцяти метрів по висоті - висоті священного дерева гевея, яке дававало божественнейший сік для виробництва м’ ячів, а черепа найвидатніших форвардів відбувалися бірюзою і ониксами, і вони містилися в зал спортивної слави місцевого храму. Подальша доля переможених була дуже сумна. Добрі ацтеки сміялися над ними, але вголос висловлювали тільки свої співчуття, і щоб підсолодити гіркоту поразки, всім тим, хто програв виділяли по 50 кошиків плодів какао, по 50 рабинь і за наделу території для збору податків для скарбниці всій імперії. Один з гравців, прозваний серед індіанців Моктесумой-невдахою за серію безперервних поразок що тривали двадцять сезонів поспіль, у результаті зібрав під своїм керівництвом майже всю імперію. Іспанські завойовники - конкістадори, уражені таким неспортивною поведінкою Моктесумы стратили його, індіанську гру заборонили, м'ячі конфіскували і відвезли їх в Іспанії,де ця гра стала досить популярною , і називалася "пелота" - від неї і стався футбол. Тільки піраміди з черепів гравців у стародавньому Теночтітлані, туристичному центрі Мехіко нагадують нинішньому поколінню латиноамериканських футболістів про великій славі їх предків.

история резин майя

Але сльози "дерева" використовувалися не тільки для виробництва м'ячів, португальська король Жоао отримав одного зі своїх південноамериканських володінь диво-плащ, просочений соком гевеї. Дві години багато піддані, щосили поливали водою свого короля, закутану в плащ - але король залишився абсолютно сухим. Так Португалія стала першою країною Європи наладившая виробництво непромокальних тканин. Хоча той латекс, яким була просочена тканина,сильно плавився на сонце це можна було списати на витрати середньовічного виробництва, так і конкуренції не існувало. Згодом той спосіб просочення тканини був значно вдосконалений шотландським хіміком Чарльзом Макінтошем,який запропонував робити просочення сумішшю латексу і бензину. Новий стрімке етап освоєння каучуку людством настав у 1826 році, англієць Т. Хенкок відкрив і провів процес пластифікації каучуку - він використовується у всіх сучасних способи його переробки. Пластикатор складався з шипованої ротора, що обертається у шипованном підлогою циліндрі - пристрій мав ручний привід, і стало можливим перетворювати каучук в м'яку і пластичну масу,яка легко змішуються з различнейшими порошковими інгредієнтами і наповнювачами. У 1838 році Чарльз Нельсон Гудьір винайшов новий спосіб вулканізації каучуку змішуючи його з природного сіркою. Гума і всі вироби з неї стали однією з головних складових частин тієї технічної революції яку переживало все людство в 19-м столітті, попит на каучук так стрімко зростав, що Бразилія під страхом страти забороняла всяк вивезення насіння гевеї з країни. Була тоді золота пора для всіх бразильських плантаторів, Манаус "каучукова столиця" Бразилії і всього світу 1850-1920 років був найбагатшим і пишним містом всього західної півкулі. Коли на "каучукового барона" знаходило бажання послухати французьку оперу - він не зважав на себе довгими подорожами до Парижа, а надходив простіше - купував всю Гранд Опера в повному складі, не тільки трупу, а і будівлю театру. Будівельні матеріали, щоб не зіпсувати враження від постановок Бізе і Верді в загубленому в глухих амазонських джунглях Манаусі, теж привозилися прямо з франції, а будівля театру будували кращі каменярі Європи.

Чорної тропічної вночі 1876 року, прорубуючи собі шлях через ліани, човгаючи високими чобітьми у в'язкому мулі до річки спускався людина з мішком на спині, а в мішку було 70 000 насіння гевеї. Цього чоловіка звали Генрі Уикгем. Підкупом, брехнею і іноді зброєю Уикгем пробрався в близьке оточення бразильського уряду. Видаючи себе за необразливого вченого-ботаніка, що вивчає флору дощових лісів Амазонки, він проник на заповідні і добре охороняються плантації дерева гевеї і викрав скарб, огрузив їх на англійський корабель, і потім доставив їх у ботанічний сад в кью. Насіння були висіяні, але зійшло тільки 4 відсотки. Проте буквально через кілька днів сіянці досягли півметрової висоти. 1 900 сіянців були запаковані в 38 ящиків і під наглядом садівника спрямовані на острів Цейлон, а звідти розіслані на яву, до бірми, Австралію, Тринідад, де несподівано для Бразилії з'явилися великі плантації гевей. Бразильці досі вимовляють його ім'я крізь зуби, а Манаус зараз - позаштатний містечко в відсталою бразильської провінції. Дуже скоро Ява, Суматра і борнео - колишні голландські колонії також вкрилися просіками з вирубаних джунглів, де вітер колисав саджанці абсолютно нового для цих місць рослини - дерева гевеї. З одного дерева шляхом підсічок і збору латексу тоді отримували 3-7,5 кг каучуку за рік, і світове виробництво цього продукту зросла на порядок,а не мають тропічних колоній промислово розвинені країни з часом ставали залежними від конкурентів.

резина из гевейи

Не дивно, що пошуком синтетичної заміни тоді було зайнято дуже багато світлих голів,і в 1906 році фірма "Bayer" оголосила, що той, хто знайде промисловий спосіб виготовлення синтетичного каучуку або його замінника - отримає 20 000 марок, а це було тоді величезною сумою. Винахідникам варто поквапитися. На фабриці барвників в Эльберфельде близько 100 років тому працював Фріц Гофман - провідний хімік відділу фармакології, зараз його ім'я найбільш тісно пов'язують з виробництвом першого синтетичного каучуку. Виробництво основного елементу гуми - ізопрену, давалося насилу. Патент 250 690 на перший повністю синтетичний каучук в світі, був виданий в 1909 році. Проте він відрізнявся досить високою собівартістю і був низької якості. У 1910-х роках багато хто з учених-хіміків почали інтенсивну роботу пов'язану з синтезом каучуків, але Перша світова війна швидко перервала ці роботи. Вже в 1920 році, намагаючись отримати новий вид антифризу з этиленхлорида і полісульфіду натрію, вчений Дж.патрик замість цього відкрив нове каучукоподобное речовина, він назвав його тіоколом,а в 1931 році компанія "Dupon" почала виробляти хлоропреновый каучук "Неопрен".

бразильский каучук

Уряд СРСР також досить активно приймало заходи по забезпеченню сировинної незалежності і підвищення обороноздатності всієї країни. У 1926 році вона оголосила міжнародний конкурс на кращий способів одержання синтетичних каучуків, вчений С.В. Лебедєв здобув перемогу в змаганні, потім він очолив роботи по впровадженню технологічної схеми в практичне виробництво бутадиеновых каучуків. Першим із синтетичних каучуків, які мають промислові значення став полибутадиеновый, дивиниловый синтетичний каучук, производившийся методом синтезу С. В. Лебедєва - це аніонних полімеризація рідкого бутадієну у присутності натрію, але він мав дуже обмежене застосування. Изопреновые каучуки - це синтетичні каучуки, одержувані полімеризацією ізопрену в присутності каталізатора - металевого літію і різних перекисних з'єднань. Изопреновые каучуки,як і натуральний каучук, мають досить високою клейкість і зовсім трохи поступаються йому в еластичності. Сьогодні велика частина з вироблених каучуків є бутадієн-стирольными або бутадієн-стирол-акрилонитрильными сополимерами.

Наймасштабніше і масове застосування каучуків - виробництво гуми для автомобільних і вело шин. Також з каучуків виробляють спеціальну гуму для величезного розмаїття ущільнень в санітарній, вентиляційної техніці, в гідравлічної, пневматичної і вакуумної техніки й інших випадках. Каучуки також вельми успішно застосовуються в електроізоляції і при виробництві різних медичних приладів і навіть засобів контрацепції. Для ракетної техніки синтетичні каучуки повсюдно використовують як полімерну основу при виготовленні твердого ракетного палива, де вони використовуються як пальне, у цьому випадку в якості наповнювачів використовують порошок селітри, іноді перхлорат амонію - в паливі вони грають роль окислювачів.

дерево гевейи

Але, як говориться, прогрес не стоїть на місці - і зараз цей прогрес дуже широкими кроками зробив крок вперед у всіх сферах життя людини. Гумове взуття - не виняток. Французькі вчені створили абсолютно новий матеріал - розрізані шматки нового речовини зростаються абсолютно самі. Як діяти, якщо прохудилися гумові чоботи або порвалася покришка на велосипедному колесі? Потрібно мчать в ремонтну майстерню. Незабаром це, ймовірно, не знадобиться - адже фактично винахідники придумали порівняно дешевий метод створення самосклеивающейся і відновлення гуми.

резиновые сапоги англии

Самозалечивающую - самовосстанавливающуюся при звичайній кімнатній температурі гуму вивела досвідченим шляхом група дослідників лабораторії вищої школи промислової фізики і хімії з парижа. Новітнє речовина здатна відновлюватися хоч через кілька годин після того, як його розірвали на частини і при цьому відновлюватися багаторазово. Насправді, воно може продовжувати склеиватся лише по поверхні країв розрізу. Для того щоб вийшло досить велике число подібної гуми, мова йде про сотні грамів, нестандартних для звичайних хімічних досліджень, вчені використовували легкодоступний синтез. Складається він просто напросто лише з двох реакцій, що відбуваються при високій температурі, коли матеріал тим часом ще веде себе як емульсол. Початковими інгредієнтами для нового речовини стали жирні кислоти, діетілентріамін і сечовина. Необхідно сказати, що все це дуже поширені з'єднання, які не потребують великих і значних грошових витрат на виробництво, а це добре позначиться на кінцеву вартість продукту. При кімнатній температурі речовина застигає і стає напівпрозорим, фарбування його при цьому змінюється жовто-кавовий. Звичайна полімерна гума складається з декількох у вищій ступеня довгих молекул, які скріплені між собою ковалентними, іонними і водневими зв'язками. Коли їх порвати, то скласти частина в одне ціле вже не вдасться, оскільки непогано відновлюються лише водневі зв'язки, а їх у звичайній гумі не так-то вже й багато. На відміну від самої звичайної гуми новинка складається з невеликих груп молекул жирних кислот, які після всієї реакції з сечовиною обзаводяться за своїм кінцях 2 o 4 аміногрупи, а між собою жирні кислоти зв'язуються дивно сильними водневими зв'язками і це призводить і до серйозних недоліків, всі речовина стає сильнішою пластичними і крихкими, ніж гума. У деяких кислот утворюється дві, три інших ненасичені відносини в результаті отриманий матеріал нездатний цілком загуснути при кімнатній температурі і, отже, не може і повністю розколотися, як звичайне кристалічна з'єднання.

резиновые шины

Дуже тонка тасьма стандартної гуми може бути розрізаний, склеєна і знову розтягнута хоч незліченну кількість разів. Навпаки, великий шматочок нового матеріалу дозволено розтягувати приблизно шість разів, а потім він відновить свою початкову форму, нехай і не так швидко як звичайна гума. Коли ж цю розробку розділити, а потім шматки знову притиснути один до одного - розірвані водневі зв'язки відновляться повністю. При цьому не потрібно прикладати значне зусилля, краще потримати частини разом довше і утворюється більше число зв'язків, оптимальний час заліковування близько 20 хвилин. Розробкою вчених вже зацікавилися багато серйозні хімічні фірми, і, ймовірно, першим постачальником виробів з цього нового революційного матеріалу стане відома французька хімічна компанія. Тим часом винахідник цього дива мріє побачити свій винахід в першу чергу в іграшках, адже діти дуже люблять всі руйнувати, правда це не єдине можливе із застосувань нового матеріалу, з нього можна легко створювати і самовідновлювальні шини для транспорту

самовосстанавливающаяся резина